Wspieramy strajk Nauczycieli!

W imieniu Samorządu Uczniowskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu chciałbym złożyć wyrazy wsparcia i uznania dla protestujących Nauczycieli.

Jako uczniowie nie jesteśmy obojętni na zaistniałą sytuację i również dla nas stanowi ona pewną niedogodność, jednakże w pełni rozumiemy, że Nauczycielom należy się godne wynagrodzenie za ciężką pracę, którą Oni wykonują przecież na co dzień.

Owszem Nauczyciele są różni, są lepsi i są gorsi, ale z własnego doświadczenia wiem, że każdy natrafia przynajmniej na jednego takiego Nauczyciela (ja miałem to szczęście, że było ich naprawdę wielu), który jest kimś więcej niż tylko osobą, która przychodzi na 45 minut wykłada to, co ma wyłożyć i idzie do domu. Są Nauczyciele, którzy są mentorami, i którzy są do dyspozycji ucznia 24/7 i zawsze są gotowi udzielić pomocy uczniowi, kiedy jest taka potrzeba. Może na co dzień tego nie doceniamy, ale teraz jest okazja do tego, żeby zauważyć, jak ważną rolę w naszym życiu pełnią Nauczyciele. Dodatkowe wolne jest fajne, ale ile można? W końcu robi się to nudne i zwyczajnie chce się przyjść do szkoły!

Drodzy Nauczyciele, jesteście dla nas autorytetami i przykładami do naśladowania. Pokazujecie nam, że trzeba walczyć o swoje, a nie biernie i z uśmiechem znosić sytuację, która zwyczajnie urąga godności. Wy już teraz, zresztą od zawsze, pracujecie i pracowaliście dla idei. Ale ile można? Ideą nie da się nakarmić rodziny, czy spłacić kredytu hipotecznego.

Z tych wszystkich względów, jako uczniowie, solidaryzujemy się z Państwa w pełni uzasadnionymi postulatami i z całego serca wspieramy w Waszej walce.

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego

Jakub Kowalczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *