STOP przemocy wobec kobiet! – Kampania ,,Biała Wstążka”

Samorząd Uczniowski zachęca kolegów do wzięcia udziału w ogólnoświatowej kampanii ,,Biała Wstążka”. Celem akcji jest przypomnienie o istnieniu problemu stosowania przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania. W czasie trwania kampanii będziemy zachęcać mężczyzn, aby zechcieli przypiąć i nosić symboliczną białą wstążkę, jako osobiste zobowiązanie danego mężczyzny, że nie będzie stosować, akceptować czy milczeć na temat przemocy wobec kobiet.

W najbliższy poniedziałek 26 listopada SU będzie wszystkim zainteresowanym mężczyznom rozdawać na przerwach takie białe wstążki. Sama kampania potrwa od 25 listopada do 10 grudnia i odbędzie się w ramach światowych 16 dni przeciw przemocy ze względu na płeć. Pokażmy swój sprzeciw w kwestii przemocy wobec kobiet!

5 thoughts on “STOP przemocy wobec kobiet! – Kampania ,,Biała Wstążka”

  1. Brukowce ich nienawidzą !
    Odkryli jeden prosty sposób aby zmienić portal samorządu szkolnego w portal szerzący feminizm i nienawiść do mężczyzn .

  2. Nie lepszy byłby tytuł ”STOP PRZEMOCY” tak żeby odnosił się do przemocy ogółem?
    Przecież nie od dziś wiadomo, że przemoc stosowana jest wobec ”każdej” płci oraz zwierząt…

    1. Kampania ,,Biała Wstążka” odnosi się nie do przemocy ogółem, a do konkretnego rodzaju przemocy, jaką jest przemoc wobec kobiet, stąd też wziął się tytuł. Niestety muszę się zgodzić – przemoc jest stosowana wobec zbyt wielu niewinnych istot i potrzeba więcej akcji, kampanii, które to ludziom uświadomią. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *