Pożegnanie+

Nadszedł w końcu ten moment, abym się z Wami pożegnał. Mój następca jest już wybrany i zacznie rządzić od poniedziałku z chwilą uroczystego przekazania władzy oraz ogłoszenia oficjalnych wyników wyborów. Jednak zanim złożę gratulacje i życzenia Sarze, chciałbym się zwyczajnie pożegnać.

Wciąż pamiętam, jak rok temu ogłoszono wyników wyborów. Radość z wygranej jest czymś, czego nigdy nie zapomnę. Na początku zaczęliśmy od najbardziej podstawowych spraw związanych z zarządzaniem SU. Wprowadziłem system ministerialny, który zapewnia lepszy podział działań oraz większą sprawność w ich realizacji. Udało się nam też zrobić porządek z szafkami Samorządu, ponieważ do tamtej pory w zasadzie nie były one wykorzystywane. Znaleźliśmy w nich dokumentację działań poprzednich Samorządów z lat 90. oraz początku XXI wieku, którą przekazaliśmy do archiwum szkolnego. Jako że dokumentacja Samorządu zakończyła się ok. 2010, postanowiliśmy ją wznowić oraz uzupełnić o Księgę Przychodów i Rozchodów, w której zapisywaliśmy wszystko, co związane z finansami. Kupiliśmy też w okazyjnej cenie nową kasetkę na pieniądze SU, ponieważ stara się nawet nie zamykała na kluczyk. To były nasze pierwsze kroki po przejęciu władzy.

Pozwolę sobie pominąć akcje związane ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę, różne debaty, Kartę ,,Słowaka”, stronę SU i wiele innych, i przejdę do uchwalania Regulaminu SU, bo było to bardzo ważne dla mnie wydarzenie. Nad Regulaminem SU pracowałem przez całe wakacje i nawet nie wiecie, ile pracy to kosztowało oraz ile zmian zawiera uchwalona wersja względem pierwotnej. Warto dodać, że po wakacjach prace nad Regulaminem prowadziliśmy w gronie kilku osób, aby wychwycić wszelkie nieścisłości oraz przedyskutować w mniejszym gronie proponowane rozwiązania. Zrozumiałym jest więc, że kwestia uchwalenia Regulaminu SU była dla mnie sprawą dosyć osobistą. Niezmiernie mnie cieszy, że cały mój wysiłek nie poszedł na marne i uchwaliliśmy ten Regulamin, jednak krytyka ze strony ówczesnych klas trzecich, jaka mnie w związku z tym (i nie tylko) spotkała, była bardzo przytłaczająca. Do tego wręcz stopnia, że byłem gotowy zrezygnować i zorganizować przedterminowe wybory. Jednak dzięki pani Ani Golatowskiej oraz Adze Zaleskiej do tego nie doszło.

Po zamknięciu sprawy Regulaminu nadszedł czas na Święta. Wciąż pamiętam, jak kupowaliśmy ozdoby do szkoły oraz przystrajanie jej. Były to jedne z przyjemniejszych chwil. Potem taką ważniejszą sprawą był Bal Karnawałowy, czyli coś z czego odchodzący już SU zasłynął. W szczegóły się wgłębiał nie będę, bo raczej je znacie. Z takich następnych ciekawych spraw, wspomnę krótko o Regulaminie Wirtualnego Korytarza. Uznaliśmy, że trzeba go w końcu wprowadzić, gdyż wolnoamerykanka na Wirtualnym zaczęła przekraczać wszelkie granice, a już niedługo przecież do naszej szkoły miał wkroczyć podwójny rocznik i bez jasnych reguł nie byłoby szans, aby ogarnąć to wszystko. Nie bez sprzeciwu (nawet byłego katechety) wprowadziliśmy tę konieczną zmianę. Chcieliśmy potem zorganizować wymianę uczniowską z II LO oraz speed-dating. Mieliśmy już nawet wszystko zaplanowane, ale z powodu strajku nauczycieli i sytuacji po nim, niestety nie udało się. Potem poszło wszystko bardzo szybko. Dzień otwarty, zakończenie roku, wakacje i wybory.

Podsumowując wszystko, służba dla Was w Samorządzie Uczniowskim była dla mnie bardzo cennym, wartościowym i niezapomnianym doświadczeniem. Jestem Wam wdzięczny za wszystko i dziękuję Wam za ten piękny rok. Nie było łatwo, bo rzucenie wyzwania zastanemu porządkowi i wprowadzenie zmian sporo kosztowało, ale było zdecydowanie warte włożonego wysiłku. Nie ma nic piękniejszego i bardziej motywującego do działania niż oglądanie pozytywnych efektów własnych działań. Dziękuję Wam niezmiernie za wszystko, jesteście najlepsi!

Sarze gratuluję wygranej w wyborach oraz życzę cierpliwości, wytrwałości w realizacji obietnic i wielu ciekawych pomysłów. Oferuję również swoją pomoc, jeśli tylko będzie taka potrzeba.

Szedłem do wyborów z hasłem ,,Dobra Zmiana dla Słowaka”. Myślę, że ja tę zmianę zacząłem, Sara natomiast ją dokończy, bo realizacja jej w jednej kadencji jest niemożliwa. Dlatego też przekazuję pałeczkę Pani Prezydent i proszę o dokończenie Dobrej Zmiany w naszej szkole! 🙂

Jakub Kowalczyk

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *