Niezwykła gazetka Słowaka!

Cześć wszystkim! Ostatni artykuł (felieton) w gazetce szkolnej wzbudził niemałą sensację i skłonił społeczność naszej szkoły do dyskusji, jakiej jeszcze nie widziałem. Jestem z tego powodu naprawdę dumny z członków społeczności uczniowskiej Słowaka, którzy tak bardzo zaangażowali się w dyskusję nad ważnym problemem społecznym. Chciałbym ponadto zaznaczyć, że:

  1. Gazetka szkolna w żaden sposób NIE reprezentuje poglądów Samorządu Uczniowskiego. Umożliwiamy w niej napisanie artykułu każdemu uczniowi na dowolny temat. Dajemy szansę uczniom spróbować sił w dziennikarstwie. Nie jesteśmy cenzorami i może się to komuś nie podobać, ale nigdy nimi też NIE BĘDZIEMY. Umieścimy każdy artykuł tak długo jak nie zawiera on wulgaryzmów lub nie obraża nikogo personalnie, np. ,,Wiesiek z 2a jest głupi” itd.
  2. Chciałbym sprecyzować rolę gazetki szkolnej. NIE jest i NIE będzie to tradycyjna gazetka, w której będą artykuły tylko o tym, co się dzieje/działo w szkole. Przecież informacje o tym będą publikowane na naszej stronie na bieżąco, więc po co dublować to samo w gazetce szkolnej? Z tych względów dopuściliśmy kompletną dowolność w wyborze tematu artykułu. Nie musi być on stricte związany ze szkołą. Czy naprawdę uczniowie po szkole, po odrobieniu zadań domowych, po ciężkim tygodniu nauki chcą jeszcze czytać o szkole? Zamiast tego chcemy, aby uczniowie przez gazetkę mogli zasmakować dziennikarstwa, żeby mogli nauczyć się jak pisać. Przecież szkoła może uczyć w taki sposób! Nie jest on ciekawszy?
  3. Zachęcam bardzo wszystkich do pisania artykułów do naszej gazetki! Warunki są proste. Brak wulgaryzmów i nikogo nie obrażamy. Temat dowolny. Tyle. Nie oceniamy treści ani merytoryki. Gwarantujemy kompletną anonimowość. Niech gazetka też będzie takim naszym forum do dyskusji, do wymiany poglądów. Nie jest to sens dziennikarstwa? Wzbudzenie dyskusji i przedstawienie poglądu autora? Razem jesteśmy w stanie stworzyć taką naszą, wyjątkową gazetkę, która nie będzie miała swojego odpowiednika nigdzie indziej w kraju!

Przewodniczący SU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *