,,I LO centrum egzaminacyjnym Cambridge”

Dzięki staraniom wielu osób nasza szkoła została certyfikowanym centrum egzaminacyjnym słynnego uniwersytetu w Cambridge. Pozwala to na przeprowadzanie w ,,Słowaku” egzaminów wstępnych na najbardziej prestiżowe uczelnie na świecie, takie jak choćby University of Cambridge, University of Oxford czy Imperial College London. Placówek z takimi uprawnieniami jest w Polsce tylko 7, z czego znacząca większość w Krakowie lub Warszawie.

Jest to ogromny sukces naszego liceum, ale i niesamowita szansa dla osób z Podkarpacia i nie tylko. Od teraz najzdolniejsze osoby,chcące studiować na najlepszych uniwersytetach nie muszą jeździć do Warszawy czy Krakowa, aby napisać egzamin wstępny, ale mogą to zrobić na miejscu, w Przemyślu.

W tym roku były u nas przeprowadzane pierwsze takie egzaminy i, co ciekawe, aby je napisać przyjechały do nas osoby nie tylko z naszego regionu, ale też… z Krakowa! (ze względu na brak miejsc w tamtejszych centrach egzaminacyjnych). Jak więc widać, decyzja i wysiłek I LO otwiera świetlaną przyszłość młodzieży z Podkarpacia i nie tylko!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *